Valentino se vrací do Věčného města na Piazza di Spagna, kde všechno začalo před 50 lety v ateliéru na náměstí Piazza Mignanelli, aby nás fascinoval s pohádkou naplněnou éterickou lehkostí.

Více než 800 hostů se shromáždilo na historickém náměstí. Maria Grazia Chiuri a Pierpaolo Piccioli odhalili veškerou nádheru Věčného města. Kolekci vystavili i na několika místech, včetně ateliéru Luigi Ontani, Palazzo Doria Pamphilj a římském Teatro dell’Opera. Kolekce Haute Couture čerpala inspiraci z posvátnosti pozdní doby byzantské a středověkého Říma.

To představovalo živé barvy jako je černá, zlatá a červená na vlajících šatech, na hedvábí a sametu. Ostatní vjemy jsou např. na kožených třásních které evokují římskou zbroj. Byzantské princezny a renesanční dámy, prezentují nápadné šperky které vytvořil Alessandro Gaggio.

Pláště jsou vyšívané se symboly chimér a mytologických zvířat. Honosné brokáty a sofistikované řetězy byly použity k definování tohoto éterické profilu. Dominantní přítomnost černé symbolizovala myšlenku čisté, absolutní elegance. Opravdový luxus: nemá potřebu ohromit, ale spíše slouží jako prostředek k uklidnění.

Zdroj: FB/Valentino
Courtesy of Valentino