Tommy Hilfiger buduje značku od roku 1985. Je to už tři desetiletí od doby, kdy umístil první billboard na Times Square.

V posledních 30 letech, je Hilfiger na vlně návrháře “hvězdy”, někdy odborné někdy ne, ale vždy s určitou jistotou obdivuhodnosti. Možná je to proto, že je neselhávající ve své lásce k Americe v jejích mnoha, mnoha podobách. K nastartování svého 30. jubilea, vytvořil kolekci inspirovanou rovným dílem amerického fotbalu a Love Story. “Chtěl jsem spojit sport s luxusem,” řekl Hilfiger.

Inscenoval přehlídku jako na Park Avenue, která byla přemístěna na fotbalový stadion. Modelky na sobě měli umělé kožešiny, hráčské bundy s červeným vyšíváním, ponča z vlny a kašmíru a několik přehozů. Kombinace bunda a šortky, byla ozdobena pleteným pruhovaným límcem. Atletické pruhy přidali sportovní detail na téměř všechny položky, z nichž mnohé byly ozdobeny malými špendlíky a hvězdami připomínající fotbal roku 1940.

Pro Hilfigera, to byl jen začátek oslav v tomto roce. Hilfiger nyní píše monografii, která obsahuje přehled historie značky. “Když jsem začal navrhovat tuto kolekci, vzal jsem si inspiraci ze všeho, co jsem miloval, od sportu až po hudbu na otevřeném prostranství” řekl. “Vždycky jsem chtěl dělat to, co bylo v pohodě tehdy a učinit z toho relevantní dnešek.”

Zdroj: FB/Tommy Hilfiger
Courtesy of Tommy Hilfiger