V současné době jsou trhy přinejmenším bouřlivé, mezinárodní trhy klopýtají; Evropské hranice jsou uzavřené; díky utečeneckému chaosu. Je bláhové si myslet, že módní trh existuje v izolované kokonu, nebo věži ze slonoviny, nebo že ignoruje svět mimo. Protože tyto věci-ekonomické sankce, padající akcie, globální hnutí-ovlivůje nákupní zvyklosti i těch nejbohatších. Nikdo není dost bohatý, aby byl izolováný od zbytku lidstva.

Inteligentní a intuitivní módní návrhář se přirozeně snaží o práci, která představuje dobu, ve kterém žije a přispívá k širší kultuře. Je součástí dialogu své doby. Co se dotkne více lidí než oděv?

Takhle Miuccia Prada pracuje. Jedna z nejvíce svévolných, mimořádně talentovaných a individualistických designérů v dnešní módě. Co je skutečně zajímavé, “říká. “To, co lidí týká, co je fascinuje a jak lidé reagují na fúzi módy a kultury.” Miuccia Prada

Prada představila její Fall 2016 přehlídku ve složité, víceúrovňové sadě určené evokovat. Je lákavé porovnat zkušenosti návrháře, který ukazuje svou práci kritické mase zákazníků. Pro podzim, jsou modely “roztrhané” a “ucouraný”, vizuální prezentace jako nynější nejistá doba.

Základy modelů jsou vícevrstvé s multi-texturou, úzké kostýmovky, dobré boty, dlouhé kalhoty o něco širší a námořnické límce. Jsou pragmatické přesto tajemně atraktivní, které podnítí touhu a nadchnou spotřebitele.

Zdroj: FB/Prada
Courtesy of Prada