“Potěšení je naše věc,” prohlásil Sigue Sigue Sputnik, či spíše Sputnik Corporation, za jednu ze svých reklam na debutovém albu, tento soundtrack otevřel módní show Miu Miu v Paříži.

V případě, že soundtrack zní trochu postmoderně, tak proti tomu je kontrast této show jako fantastické a zábavné. Jak je tomu často v případě Pradalandu, je vždy kapka jedu s cukrem pro cukrového spotřebitele, který je žádoucí tohoto oděvu, což by mělo být návykové…

V kolekci převládají zvířecí vzory, bohaté, husté, umně zakomponované do plastově vyhlížejících Croco sukní a kabátů. Na modelech jsou reliéfní leopardí tisky, to vše v staromódním provedení.

“Instinct? Líbí se mi to slovo,” řekl Miuccia Prada po její show. Ostatně jako všichni velcí návrháři, i ona je vedena svými instinkty, a dne to byly ty zvířecí. “Chtěla jsem dát věci dohromady naivním způsobem”.

Zatím co se postmodernismus zdá jako poněkud nostalgické pojetí, tak Miuccia Prada to vníma jako to nejdůležitější v její nové kolekci. Proto si tato kolekce libuje v postmoderní a hyperreálné realitě.

Zdroj: FB/Miu Miu
Courtesy of Miu Miu