Elie Saab vzal zvuky stříkajících vln, které mají odrážet téma kolekce v této sezoně a ponořit se do oceánu při hledání potopených pokladů. Zjistil, že šaty se skrytou krásu jsou pohřbeny v hlubinách a vytáhl je na krejčovský břeh.

Intenzivní barvy, jako je pomerančová a nebesky modrá, s lesklými flitry je “skrytá krása”. Typicky vypadající elegantní šaty, z nichž některé vypadaly jako bohatě zdobené svatební šaty, ale navrženy v jiných barvách.

Technika barvení kterou použil, započala od vrchu výraznými barvami, aby se zesvětlila jen jak šaty dosáhnou na podlahu. Hlavní myšlenkou bylo, aby vypadali jako, že se zanořují do vody.

Tuto sezónu, návrhář porušil tradici a začala show s potištěnými šaty, které vypadaly jako vzorované šátky. V kolekci jsou další úchvatné modely jako, mini šaty s dlouhými rukávy, grafické černé a bílé lemování bylo vyzdobeno zelenou a pomerančovou, stejně jako korály které spatříte hluboko v oceánu a černý kalhotový kostým zdobený vzory do krajky, jako kůže průsvitného podvodního stvoření.

Některé detaily zahrnují krajky, které vypadají jako mořská pěna nebo flitry na šatech s dominovým efektem, jako když se slunce opírá do třpytivé vody.

Zdroj: FB/Elie Saab
Courtesy of Elie Saab