Inspirací kolekce D&G byla zřejmě “Africa” a první setkání návrhářů Dolce and Gabbana. Show doprovázela newyorská jazzová skupina a zpěvačka Elizabeth Bougerol.

První model Presley Gerber v dlouhé černém obleku na molu, které lemují ozdobné lucerny. Další na řadě byl Rafferty Law v bundě potištěné saxofony…

Vzhledem k tomu, že D&G ukázali téměř 100 modelů, se jednalo multižánrovou kolekci, byla to óda na hudbu a muzikantství, které se odehrává na molu.

V kolekci jsou k vidění nadrozměrné street-sportovní tvary, hedvábné kalhoty, flitry a záplaty s designovým motivem kapely. Zlatá Jacquard bundu nebo záplatované vojenská výstroj “majordomus” mohli pocházet z 50. let od swingové kapely. Opotřebované černé kožené bundy byly hard rock, barevné kožené bundy s zase více soft rock.

Finále byla směs vzorovaných hedvábných košil, kde se opakující vzory kolekce nebo s potisekm série vymyšlených plakátů jihoitalských hudebních festivalů od: Palermo Blues festivalu , Agrigento Mambo nebo Taormina Swing.

Zdroj: FB/Dolce&Gabbana
Courtesy of Dolce&Gabbana